CENÍK A REZERVACE

Informace o zpracování osobních údajů

Uděluji tímto společnosti Multicom Trade s.r.o. (provozovateli webu www.kemp.cz), Kraskov 129, 538 05 Seč, IČ: 261 60 811, souhlas se zpracováním mých osobních údajů, který je v souladu s nařízením GDPR (Nařízení Evropského Parlamentu a Rady EU č. 2016/679; obecné nařízení o ochraně osobních údajů), ze dne 27. dubna 2016, platným od 25.5.2018.

Osobními údaji, které budou zpracovány jsou: jméno a příjmení, emailová adresa, adresa datového spojení (IP adresa), jméno a příjmení, telefonický kontakt, adresa.

Poskytovatel údajů prohlašuje, že uvedené osobní údaje jsou přesné, pravdivé a jsou poskytovány dobrovolně.

Poskytnutý souhlas můžete udělit pouze elektronicky prostřednictvím tohoto formuláře a lze jej kdykoli odvolat (elektronickou nebo písemnou formou).

Multicom Trade s.r.o. provozovatel webu www.kemp.czZAVŘÍT

Turistické zajímavosti

Kostel sv. Bartoloměje v Heřmanově městci

Na náměstí Míru, větším ze dvou heřmanoměsteckých náměstí stojí barokní kostel sv. Bartoloměje z let 1756 – 1761(architekt F. Jedlička). Již dříve zde stála gotická svatyně, ale ta podlehla roku 1740 požáru a její zbytky nalezneme pouze v základech vysoké hranolové věže. Uvnitř kostela naleznete  cenné stropní malby, gotickou křtitelnici a hrobku Žerotínů  s rakvemi ze  16. století. Ve městě najdeme i rozsáhlý zámek.

Zámek Žleby

Zámek se nachází na rozhraní Středočeského a Pardubického kraje, necelých 15 kilometrů od Kraskova. Pohádkový vzhled zámku podtrhují 3 vstupní brány, kolem je anglický park. K nejatraktivnějším exponátům a zvláštnostem, které si turisté mohou prohlédnout patří parohy prehistorického losa, množství pušek, kuší atd. Je zde také otevřená obora, kde najdeme bílé jeleny, divoká prasata, vodní ptáky. Chovají zde dravce, kde návštěvník je v těsné blízkosti jejich letu a výcviku.

Berlova vápenka v Závratci

Je cenná technická kulturní památka, která se nachází asi 5 kilometrů od Kraskova v blízkosti města Třemošnice. Muzeum je umístěno v nově zrekonstruované budově Berlovy vápenky, která byla postavena v letech 1870 - 1880.  V obou patrech dominuje pec, kde můžete nahlédnout do jejího nitra. Zdejší kraj je bohatý na vápenec a tak zde má vápenictví dlouhou tradici. Turista odsud má jedinečný pohled na hřeben Železných hor s Národní přírodní rezervací Lichnice – Kaňkovy hory a jejich dominantou zříceninou hradu Lichnice.

Berlova vápenka v ZávratciHřebčín SlatiňanyKostel sv. Bartoloměje v Heřmanově městciMěsto a přehradní nádrž SečVodní nádrž KřižanoviceZámek SlatiňanyZámek ŽlebyZřícenina hradu Lichnice

Zřícenina hradu Lichnice

Hrad byl vybudován v 2. pol. 13. století, nachází se na skalnatém vršku v nadmořské výšce 480 m. n m. nad městem Třemošnice. Postaven byl rodem Ronovců a to buď Jindřichem ze Žitavy nebo jeho synem Smilem, který se zval právě podle hradu Lichtenburk. Je zde umístěno malé hradní muzeum s výkladem, je odtud nádherný výhled na okolí. V okolí najdete Lovětínskou rokli, Žižkův dub nebo Krkanku. Zřícenina je asi 3 km od Kraskova.

Vodní nádrž Křižanovice

Vodní nádrž Křižanovice je součástí vodního díla Křižanovice – Práčov postaveného v letech 1948 – 1953 na toku řeky Chrudimky. Přehradní nádrž byla postavena jako rezervoár vody pro Pardubický region a pro výrobu elektrické energie. Přehrada je větší částí vodního díla a má 28,5 metrů vysokou hráz, hráz je dlouhá 137 metrů a dosahuje šířky 6,6 m.

Zámek Slatiňany

Renesanční zámek byl vystavěn v letech 1580 – 90. V zámku je hipologické muzeum založené v roce 1947, obsahuje přes 2000 exponátů zaměřených na dějiny chovu koní. Součástí je přilehlý park a hřebčín Slatiňany. V okolí můžete navštívit Kočičí hrádek.

Hřebčín Slatiňany

V sousedství zámku je znám chovem starokladrubských vraníků - jediného českého plemene. Areál je umístěn v bývalých knížecích stájích. Prohlídky hřebčína a projížďky kočárem jsou cílem mnoha turistů, tak i pohled na stáda pasoucích koní.

Město Chrudim

V historickém centru na Resslově náměstí naleznete starou radnici. V Chrudimi je Mydlářský dům kde je loutkařské muzeum.

Město a přehradní nádrž Seč

Je nevelké město s 1960 obyvateli a najdeme jej na severním břehu stejnojmenné vodní nádrže, v oblasti Železných hor. Najdete zde zříceninu hradu Oheb pnoucí se nad přehradou Seč založeného ve 14. století.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout